Plněné papriky

Plněné papriky (nebo rajčata) s rýží

150g papriky, 35g cibule, 15g mrkve, 40g rajčat, 35g rýže, 5g petržele, 20ml oleje, 0,3g černého pepře, 2g soli.

Do studeného sádla přidáme trochu vody a soli, nadrobno nakrájenou cibuli a nastrouhanou mrkev. Dusíme. Později přidáme rajčata nakrájená na drobno a ještě později rýži. Rozmícháme a zalijeme horkou vodou v poměru 1:1. Vaříme na mírném ohni, dokud má rýže vodu. Přidáme mletý pepř a nadrobno nakrájenou petržel. Umyté papriky očistíme od semen a osolíme. Naplníme hotovou směsí z rýže a položíme na plech. Zalijeme olejem a horkou vodou do poloviny výšky paprik. Pečeme. Jakmile zčervenají, otočíme je a v pečení pokračujeme. Rajčata se připravují stejně, jen je jich potřeba 200g na porci.

plněné papriky

Plněné papriky (nebo rajčata) se sýrem

160g paprik (200g rajčat), 20ml oleje, 50g sýra, 1/2 vejce, 5g petržele.

Papriky očištěné od semen a stopek omyjeme a scedíme. Lehce posolíme zevnitř. Sýr nastrouháme a smícháme s vajíčkem a drobně nakrájenou petrželí. Touto směsí plníme papriky. Papriky uložíme na plech, zalijeme olejem a velmi malým množstvím vody a pečeme do zčervenání. Potom je otočíme pomocí dvou vidliček a dopečeme do zčervenání druhou stranu. Podobně se připravují i plněná rajčata. Vybereme středně velká rajčata, umyjeme je a nařízneme vrch rajčete, aniž by se části rajčat od sebe zcela oddělily. Vydlabeme pomocí lžičky, lehce posolíme. Po naplnění je dáme na pekáč, zařízlou částí na dno. Pečeme zalité olejem i vodou, ale neobracíme je.

plněné papriky

Papriky plněné zeleninou

1 cibule, 2 mrkve, 1/4 zelí, 200g hrachu, 1 čajový šálek oleje, sůl, pepř, kopr, zelená petrželka, 500g paprik

V malém množství vody se podusí cibule, 2 mrkve na kousky, čtvrtina zelí na plátky a 200g hrachu. Vše se pak smíchá se solí, mletým pepřem, koprem a nasekanou zelenou petrželkou. Papriky očistíme a naplníme zeleninou. Položíme na plech s trochou vody a oleje a dáme do mírné trouby upéct. Na plnění můžeme použít i tykvičky či baklažány.

plněné papriky

Plněné papriky

100g mletého masa, 20ml oleje nebo 20g vepřového sádla, 140g papriky, 10g rýže, 20g cibule, 30g rajčat, 5g petržele, 5g mouky, 1/5 vejce, 40g kyselého mléka, 2g soli, 0,2g černého pepře.

1.způsob: K masu přimícháme drobně nakrájenou cibuli, nastrouhaná rajčata, očištěnou a omytou rýži (uvařenou), 2/3 oleje, mletý pepř, petržel, trochu vody a trochu soli (pokud maso není solené). Vše rozmícháme. Tento způsob je dietní a nejjednodušší. 2.způsob: Do 2/3 studeného sádla s přidanou vodou a solí přidáme nadrobno nakrájenou cibuli a podusíme. Přidáme čerstvě uvařenou rýži, rozmícháme a přidáme nakrájená rajčata. Osolíme a zalijeme horkou vodou v poměru 1:1 s rýží. Vaříme do vyvření vody. Ještě horkou rýži smícháme s mletým masem. Prokládáme solí, mletým pepřem, nařezanou petrželí a rozmícháme. Středně velké papriky umyjeme ve studené vodě, očistíme od stopek a semen a znovu vypláchneme. Posolíme zevnitř a naplníme již připravenou nádivkou. Obalíme v mouce a pokládáme ve dvou řadách do hrnce a přidáme olej. Přitiskneme talířem a zalijeme do 2/3 horkou vodou a vaříme asi jednu hodinu (v tlakovém hrnci asi 15 minut).

plněné papriky

Plněné papriky s jikrami z lilku

2 ks červené papriky, 100g jiker z lilku, 5g petržele, 2g soli.

Umyté a osušené papriky rozpečeme, podusíme v hrnci s poklicí a oloupeme. Očistíme od semínek a stopky, posolíme a naplníme nádivkou. Položíme na talíř a ozdobíme nadrobno pokrájenou petrželí.

plněné papriky